Математика
- Галина Кузбит
- 15 апр. 2020 г.
- 3 мин. чтения


Математичний диктант
• Запишіть найбільше число до 22, яке ділиться на 4.
• Запишіть число, яке йде за числом 888.
• Помножте число 5 на 120.
• Число 880 розділіть на 8.
• Число12 помножте на 6.
• Збільшіть 8 у 4 рази.
• Зменшіть число 48 у 8 разів.
• Укажіть порядкове місце букви Д в алфавіті.
• Скільки звуків у слові пень?
• Я задумала число: якщо його збільшити на 20, то вийде 25. Відгадайте його.
Хвилинка каліграфії (с. 165)
— Сьогодні на уроці ми повторимо взаємозв’язок між додаванням і відніманням.
1. Робота за підручником (с. 164-165)
Завдання 41.
Завдання 43
— Де ми використовуємо взаємозв’язок між додаванням і відніманням? (Для перевірки розв’язання)
Завдання 44.
Завдання 45.
Розв'язування рівнянь
х + 356 = 566 х- (215 + 255) = 130 х- 281 = 319(440 + 60) - х = 350
Завдання 46
.На машинобудівному заводі за два дні було виготовлено 345 сінокосарок. Першого дня було виготовлено 175 сінокосарок. Скільки сінокосарок було виготовлено на заводі другого дня?
• У ящик з апельсинами поклали 9 апельсинів, а потім ще 11. Скільки апельсинів було в ящику спочатку, якщо їх стало 55?
Завдання 47
ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили на уроці?
— Що нового дізналися?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 165, завдання 48; 49.
(с. 165)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо взаємозв’язок між додаванням і відніманням.
IV. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 164-165)
Завдання 41. Робота в парах
970 - 530 = 440 630 - 410= 220 350+470=820
440 + 260 = 700 220 +270= 490820-610 = 210
700 - 400 = 300 490 - 336=154210-107 = 103
Завдання 42. Робота в групах
— Складіть рівності на додавання і віднімання, використовуючи подані числа.
243 + 145 = 388; 388 - 243 = 145;388 - 145 = 243.
570 - 130 = 440; 440 + 130 = 570; 130 + 440 = 570; 570 - 440 = 130.
457 + 240 = 697;697 - 457 = 240;697 - 240 = 457.
Завдання 43
Учні обчислюють вирази. До кожної рівності на додавання складають по дві рівності на віднімання.
284 + 115 = 399 325 + 325 = 650 400 + 380 = 780 700 + 300 = 1000
— Де ми використовуємо взаємозв’язок між додаванням і відніманням? (Для перевірки розв’язання)
Завдання 44. Самостійна робота за варіантами
1 варіант 2 варіант
452 + 321-360 = 413 795-241 + 352 = 906
896-576 + 160 = 480 352 + 224-145 = 431
Фізкультхвилинка
Завдання 45. Коментоване розв'язування рівнянь
х + 356 = 566 х- (215 + 255) = 130 х- 281 = 319(440 + 60) - х = 350
х = 566-356 х-470 = 130 х = 319+ 281500 - х = 350
х = 210 х = 130+ 470 х = 600 х = 500 - 350
х = 600 х= 150
Завдання 46
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають рівняння та самостійно їх розв’язують.
• На машинобудівному заводі за два дні було виготовлено 345 сінокосарок. Першого дня було виготовлено 175 сінокосарок. Скільки сінокосарок було виготовлено на заводі другого дня?
175 + х = 345
х = 345-175
х= 170
• У ящик з апельсинами поклали 9 апельсинів, а потім ще 11. Скільки апельсинів було в ящику спочатку, якщо їх стало 55?
х+ (11+ 9) = 55
х + 20 = 55
х = 55 - 20
х = 35
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв'язування логічної задачі
Завдання 47 Розв’язання
1) 5 • 6 = 30 (м) — довжина ряду із 7 кеглів;
2) 3 • 8 = 24 (м) — довжина ряду із 9 кеглів;
Відповідь: довший ряд із 7 кеглів.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили на уроці?
— Що нового дізналися?
Comments